• 0850 30 47 47 0
SSL Sertifikası

SSL sertifikası ile web sitenizin güvenliği sağlanırken, ziyaretçileriniz de güvenli bir web sitenin keyfini sürsün.

Positive

SSL

Belge gerektirmez
256 Bit SSL Şifreleme
Anında Aktivasyon
domain.com

74.00 TL

1 Yıllık KDV Dahil fiyattır. SATIN AL
Positive

Wildcard SSL

Belge Gerektirmez
256 Bit SSL Şifreleme
1 saat aktivasyon süresi
*.domain.com

179.00 TL

1 Yıllık KDV Dahil fiyattır. SATIN AL
Comodo

SSL

Belge gerektirmez
256 Bit SSL Şifreleme
Anında Aktivasyon
domain.com

119.00 TL

1 Yıllık KDV Dahil fiyattır. SATIN AL
Secure Sockets Layer Güvenlik Protokolü
SSL, network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiştir. 1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Netscape Navigatör vb.) desteklediği bir standart haline gelmiş ve çok geniş uygulama alanları bulmuştur. SSL gönderilen bilginin sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir.

Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.
Özellikleri

"Secure Sockets Layer" kısaltması olarak adlandırılan SSL, sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren standartlaşmış bir teknolojidir. En yaygın kullanım şekli, web ortamında, Sunucu ile tarayıcı (Internet Explorer gibi..) arasındaki iletişimin şifrenlenmesi şeklindedir.

SSL serfitikaları x509 ve PKCS standartlarına uygundur. 1024 bit anahtarlı asimetrik (RSA) ve istemcinin gücü oranında 256 bit 'e kadar simetrik (RC4, AES) anahtar kullanarak şifreleme yapmaktadır.

Ne kadar güvenlidir?

Bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için yüksek güçte donanımlar ile 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Sunucu ile tarayıcınız arasında güvenli bir bağlantı oluşturularak sunucuya ilettiğiniz tüm bilgiler şifreli olarak işlenmektedir. Bu yüzden SSL güvenlik sistemi tamamen güvenlidir.

Powered by WHMCompleteSolution